Zawody Wędkarskie na Mazurach

Od 2014 roku pasjonaci wędkarstwa mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas Zawodów Wędkarskich na Mazurach. Impreza odbywa się w pierwszy weekend września, a zgłoszenia przyjmowane są do połowy sierpnia.

Zawody Wędkarskie na Mazurach organizowane są nad Jeziorem Żywki. To zbiornik o średnio rozwiniętej linii brzegowej oraz mulistym dnie. Jezioro zapewnia dobre warunki do połowu. Można to niego dojechać z Giżycka drogą nr 644, kierując się na północ. Po dotarciu do wsi Żywki należy skierować się na południe. Podczas zawodów organizowane są dwie konkurencje. Pierwsza z nich polega złowieniu jak największej ilości ryb, natomiast w drugiej konkurencji zwycięża osoba, która złowi największą rybę. W zmaganiach mogą brać udział wszyscy pełnoletni wędkarze, którzy posiadają stosowne uprawnienia, czyli kartę wędkarską oraz zezwolenie na połów ryb na terenie zawodów. Organizatorzy zapewniają pomoc w zdobyciu zezwolenia wędkarzom, którzy przyjeżdżają na zawody z odległych miast. Zwycięzcy otrzymują nagrody ufundowane przez sponsora zawodów, którym jest testosterone.pl, sklep internetowy zajmujący się sprzedażą suplementów diety i odżywek dla sportowców. Główną nagrodą w każdej kategorii jest wędka jednej z renomowanych marek, natomiast nagrody pocieszenia to suplementy diety.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Zawodach Wędkarskich na Mazurach muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją do organizatora. Zgłoszenia można przesyłać zarówno pocztą tradycyjną, jak i elektroniczną.