Jak ubrać się na ryby?

Na efekt połowu wpływa wiele czynników. Warto pamiętać o tym, że istotne znacznie ma między innymi ubiór wędkarza. Niewłaściwy ubiór na negatywny wpływ na samopoczucie wędkarza, dlatego trudno uzyskać zaplanowane rezultaty.

Organizm powinien mieć zapewniony komfort termiczny. Wędkarze są narażeni na wychłodzenie, ze względu na stanie w wodzie i wiejący wiatr, natomiast latem często muszą zmierzyć się z upałami. Wędkarz potrzebuje przede wszystkim długich, nieprzemakalnych spodni. Na chłodniejsze dni najlepsza jest solidna kurtka z dużą ilością kieszeni, w których można będzie przechowywać potrzebne przedmioty, takie jak przynęta czy spławiki. Latem zamiast kurtki należy założyć kamizelkę. Ona także powinna mieć dużo kieszeni, aby zapewnić komfort wędkarzowi. W zimie potrzebna jest czapka, która zapobiegnie wychłodzeniu głowy i uszu, a tym samym pozwoli uniknąć późniejszej choroby. Oczywiście, nakrycie głowy potrzebne jest również latem, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do udaru spowodowanego promieniowaniem słonecznym. Muszą o nim pamiętać w szczególności wędkarze przebywający długo na otwartej przestrzeni, na przykład osoby łowiące w wodzie.

Na zakończenie warto wspomnieć o obuwiu. Buty powinny być przede wszystkim szczelne i wodoodporne. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które łowią w zbiornikach o opadającym głęboko dnie. Wędkarze nie powinni oszczędzać na butach. Lepiej zainwestować w solidne obuwie dobrej marki, które będzie służyć przez lata, niż wymieniać buty po kilku miesiącach od zakupu.