Domowe przynęty

Większość wędkarzy łowi przy pomocy przynęty zakupionej w sklepie wędkarskim. Warto jednak pamiętać o tym, że podczas połowu można wykorzystać także domowe metody. To dobre rozwiązanie na przykład w sytuacji, gdy wędkarzowi zabraknie przynęty, a w okolicy nie ma sklepu wędkarskiego.

Do przygotowania najpopularniejszej przynęty potrzeba po jednanej części rozgniecionych ugotowanych ziemniaków i mąki kukurydzianej oraz po pół części robaków i płatków owsianych. Wszystkie składniki muszą zostać wymieszane. Można dodać do przynęty trochę wody. W przypadku zarośniętego albo mulistego dna warto dodać trochę więcej mąki kukurydzianej, odrobinę bułki tartej oraz mleko w proszku. Istnieją również domowe przynęty, które sprawdzają się w przypadku określonych gatunków ryb. Na uwagę zasługuje między innymi domowa przynęta przeznaczona do połowu karpi i leszczy. Do jej przygotowania potrzeba półtorej części bułki tartej, jedną część pokrojonych ziemniaków oraz po połowie części mąki kukurydzianej, czerwonych robaków, białych robaków i płatków owsianych. Oczywiście, taką przynętę można spróbować zastosować także w przypadku połowu na inne gatunki ryb, jednak przynosi ona najlepsze rezultaty właśnie podczas połowu na karpie i leszcze.

Domowe przynęty są bardzo skuteczne, ale osoby, które nigdy wcześniej z nich nie korzystały, powinny mieć ze sobą także gotową przynętę ze sklepu. Dzięki temu można będzie uniknąć problemów, jeżeli okaże się, że przygotowana samodzielnie przynęta nie działa tak jak powinna

.